Home » Beynəlxalq, Biznes sfera və iqtisadiyyat, Texno, Türkiye Medyasından Haberler (Özel), Ümumi » Bill Gates meslektaşlarına sert dille seslendi

Bill Gates meslektaşlarına sert dille seslendi

AgahMedia.Com_Sitesinin_Resim_Albomundan_Bill_Gates

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, teknoloji sektörü milyarderlerinin internete önem vererek, insanların hayati önceliklerini ikinci plana attıklarını söyledi. AgahMedia.Com portalının CNBC.Com sitesine istinaden haberine göre,teknoloji dünyasındaki yatırımları kadar hayırseverlik faaliyetleriyle de dikkat çeken efsane yönetici Bill Gates meslektaşlarına sert dille seslendi. “Financial Times” gazetesine özel röportaj veren Gates, teknoloji dünyasının milyarder yöneticilerinin gelişen ülkelere internet sağlama girişimleri yaparken, o dünyaların temiz içecek su gibi hayati öncelikleri ikinci plana attıklarını söyledi. Gates, “Sıtma aşısını düşünelim. Gelişen bir ülkede herkesin hayatına mal olan bir hastalığı tedavi etmek mi önemli yoksa oraya internet taşımak mı? Siz internetin öncelik olduğunu düşünüyorsanız, benim öyle düşünmediğimi bilin” diye konuştu. Microsoft’un kurucusu röportajın devamında, “Bilimi seviyorum ancak konu insanların yaşamlarını iyileştirmekse, teknolojiden çok çocuk ölümleri, çocukların beslenmesi gibi konularla ilgilenilmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.
Gates, 1997 yılından bu yana eşiyle birlikte kurduğu Bill & Melinda Gates vakfı arayıcılığıyla dünyayı daha sağlıklı hale getirecek projeleri destekliyor ve açlıkla mücadele edenlere yardım sağlıyor. Gates’in bu sözleriyle geçtiğimiz aylarda tüm dünyayı internetle tanıştırmak istediklerini söyleyen Google ve Facebook liderlerine gönderme yaptığı belirtildi.
Facebook CEO’su ve kurucusu Mark Zuckerberg, Ağustos ayında yazdığı bir makalede, “Tüm dünyayı internetle tanıştırmak bizim neslimizin önündeki en büyük hedeflerden biri” demişti.
Dünya Sağlık Örgütü’ne göre, 2011 yılında yaklaşık 768 milyon kişi temiz içecek suya erişemedi ve 1,2 milyar kişi hâlâ açlık sınırının altında yaşıyor.


Bu kontentin portalımızda yayınladığı tarix :

Ucuz təyyarə biletləri və sərfəli otellər burda... ⇒

Sərfəli qiymətlərə satılıq evlər, torpaqlar və obyektlər ... ⇒

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*