Home » Türkiye Medyasından Haberler (Özel), Ümumi » Türk öğrenci Alper Osman Aydemir’in bilim dünyasında ses getiren başarısı

Türk öğrenci Alper Osman Aydemir’in bilim dünyasında ses getiren başarısı

AgahMedia.Com portalının Star Gazete’ye istinaden haberine göre, İsveç’e giderek Stockholm Üniversite’sinde doktora eğitimi alan Türk öğrenci Alper Osman Aydemir bilim dünyasında yankı uyanıdran bir başarıya imza attı.
Türkiye’de 2006 yılında Sabancı Üniversitesi Mekatronik lisans programından mezun olduktan sonra İsveç’in başkenti Stockholm’deki Royal Teknoloji Enstitüsü’nde ‘robotik’ üzerine doktora eğitimi alan Türk öğrenci Alper Osman Aydemir, istenilen her şeyi 3D modelleyip internet üzerinden göstermeyi kolaylaştıran bir yöntem geliştirdi.
Araştırmaları boyunca en iyi 3D modelleme metotlarından birisini iyileştirerek, herkesin bu teknolojiye ulaşmasını sağlayan Aydemir’in başarısına BBC, Mashable, Wired ve IEEE gibi uluslararası medya kuruluşlarında geniş yer verildi.
Alper Osman Aydemir , 3D modelleme metotlarını dünyadaki herkesin kolayca ve ücretsiz olarak kullanmasını sağlamayı ve aynı zamanda toplanan verileri paylaşarak bilimin ilerlemesine yardımcı olmayı amaçlıyor.
Alper Aydemir ve ekibinin oluşturduğu www.kinectathome.com web sitesinden, geliştirdikleri 3D haritalama uygulamasına ulaşabilir, yapılan 3D modelleri görebilir, hatta bu modelleri diğer web sitelerinin içine yerleştirebilirsiniz
Bu kontentin portalımızda yayınladığı tarix :

Ucuz təyyarə biletləri və sərfəli otellər burda... ⇒

Sərfəli qiymətlərə satılıq evlər, torpaqlar və obyektlər ... ⇒

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*