Home » Biznes sfera və iqtisadiyyat, Türkiye Medyasından Haberler (Özel), Ümumi » Faruk Malhan’ın yeni hedefi uzaya mobilya sevkıyatı

Faruk Malhan’ın yeni hedefi uzaya mobilya sevkıyatı

AgahMedia.Com_Sitesinin_Resim_Albomundan_Faruk_Malhan

AgahMedia.Com portalının “Hürriyet” gazetesine istinaden haberine göre, Koleksiyon Mobilya’nın kurucusu Faruk Malhan, Türkiye genelindeki 14’üncü mağazasını açtığı Antalya’da yaptığı konuşmada, gelecek dönemde yeni mağazalar açmaya devam edeceklerini belirterek, yeni pazarlarda limit tanımadıklarını söyledi. Uzaydan yer alan 178 bin kişiye değinen Malhan şöyle konuştu: “Onların mobilyasını da ben vermek, mobilya sevkıyatını ben yapmak isterim. Yani limit yok. Yerleşimin olduğu her yeri hedefliyoruz. 2013 yılı için ilk etapta yalnızca satış ile başlayacağımız belki sonrasında üretime de başlayabileceğimiz 21 ülke bulunuyor.”


Ofis mobilyası alanında Türkiye’de en büyük oyunculardan biri olan Koleksiyon Mobilya’nın ev mobilyası ve tekstil alanına yoğunlaşacağını vurgulayan Malhan şunları söyledi: “Türkiye, küresel sürece girmesinden itibaren özgün var oluşunda değişimler geçirdi. Bu değişim en çok da Türk evi tarzına yansıdı. Türk evi kavramı yavaş yavaş kayboldu. Bir İngiliz ya da Fransız evi dendiğinde herkesin kafasında az çok bir şeyler şekillenir. Ancak bunu bir Türk evi için söylemek artık pek mümkün değil. Bizim çıkış noktamız da bu oldu. Ev mobilyası grubunu oluştururken bütün Anadolu’yu gezdik ve ürünlerimizde bu toprakların mobilyalarını çalıştık. Bu tanıştırmamız da alıcı tarafından oldukça benimsendi ve ilgiyle karşılandı.”
Malhan, hedef kitlelerine ilişkin olarak, “Koleksiyon belirli bir beğeni grubuna hitap eder. Alım gücü ortalamanın biraz üzerinde belli bir dünya görüşüne sahip bir kitledir bizim alıcımız. Açıkçası tarz olarak parası olan ama zevki olmayan insanlara pek hitap etmiyoruz” diye konuştu. Koleksiyon, 2012 yılında 90 milyon olan yıllık cirosunu, 2013’te yüzde 60 büyümeyle 140 milyona taşımayı hedefliyor. Faruk Malhan 2013’ün ilk 4 ayı verilerine göre de bu büyüme hedeflerinin içerisinde olduklarını belirtti.
Mısır’dan İngiltere’ye Katar’dan Hollanda’ya kadar 10’dan fazla ülkede mağazaları bulunan Koleksiyon, Sibirya ve İran’da hastane projesi, Mısır Ulusal Bankası’nın dekorasyonu gibi işlere de imza attı. Faaliyet gösterdikleri küresel pazarlara arasında en kârlı pazarın Mısır olduğunu söyleyen Malhan “Bir ülkenin banka projesini yabancı bir şirketin alması çok kolay değildir. Ama biz orada yabancı sayılmıyoruz. Koleksiyon orada çok tutuldu ve yatırım bütçesini üçe katladı. Bu yüzden Mısır’da üretim planlarımız bile var” dedi. Projelerin gerçekleşmesinin büyük ölçüde Türkiyeli inşaat firmaları sayesinde olduğunu belirten Malhan sözlerini şöyle sürdürdü: “Onlar bize biz onlara güvenerek yeni pazarlara girdik. Firmalar bize güvenerek anahtar teslim işler almaya, biz sizinle ne yapabiliriz diye kapımızı çalmaya başladı.”
Bu kontentin portalımızda yayınladığı tarix :

Ucuz təyyarə biletləri və sərfəli otellər burda... ⇒

Sərfəli qiymətlərə satılıq evlər, torpaqlar və obyektlər ... ⇒

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*