Home » Texno, Türkiye Medyasından Haberler (Özel), Ümumi » Dünyanın interneti İstanbul’dan yönetilecek

Dünyanın interneti İstanbul’dan yönetilecek

AgahMedia_Com_Sitesinin_Resim_Albomundan_internet resmiİnternet Tahsisli Sayılar ve İsimler Kurumu (ICANN), kuruluşundan bu yana bir ilke imza atarak merkezini üçe bölmeye karar verdi. AgahMedia.Com portalının “Hürriyet” gazetesine istinaden haberine göre, internetin yönetimini ABD’den çıkarıp tüm dünyaya yaymak isteyen Icann CEO’su ve Başkanı Fadi Chehade, “Türkiye olarak dünyayı şaşkına çevirdiniz. Artık internet İstanbul’dan yönetilecek” diye konuştu. İnternet kurucularının bulunduğu ICANN, Los Angeles’daki ana ofisini dünyaya dağıtma kararı aldı. İstanbul ve Singapur, ICANN’in yeni noktaları olacak. Böylece Türkiye Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’nın internete açılan kapısı olacak. Bu adımın ardından ICANN’in data merkezi ve çağrı merkezleri yatırımlarını da Türkiye’ye getirmeye hazırlandığı öğrenildi.
ICANN CEO’su ve Başkanı Fadi Chehade, Türkiye’nin seçilmesi için şunları söyledi: “İstanbul’u sevdiğimiz için değil en doğru tercih olduğu için seçtik. Sizin cesaretiniz, altyapınız ve insan gücünüz bizi buraya getirdi. Bizim sloganımız tek dünya, tek internet. İnternet Amerika’da doğdu orada büyüdü ama artık tüm dünyanın.”
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Türkiye’nin mobil kapsamada dünyanın en iyi ülkeleri arasında yer aldığını anlatarak şunları söyledi: “3.5 milyar insan her gün internet ile iletişim kuruyor. İnternet kullananların sayısı diş fırçası kullanandan daha fazla hale gelecek. Kullanım bir senede yüzde 46 oranında arttı.”Bu kontentin portalımızda yayınladığı tarix :

Ucuz təyyarə biletləri və sərfəli otellər burda... ⇒

Sərfəli qiymətlərə satılıq evlər, torpaqlar və obyektlər ... ⇒

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*