Home » Türkiye Medyasından Haberler (Özel), Ümumi » Altına ucuz rakip…

Altına ucuz rakip…

Altın fiyatlarının uzun vadede sürekli yükselmesi, Hindistan ve bazı Uzakdoğu ülkelerinden gelen imitasyon ürünlere ilgiyi artırdı. AgahMedia.Com portalının CNN TÜRK’e istinaden haberine göre, Hunat Çarşısı’nda imitasyon ziynet eşyaları satışı yapan Ünal Özlece, AA muhabirine yaptığı açıklamada, altın fiyatlarının uzun vadede sürekli arttığını, bu nedenle altın görünümlü imitasyon takılara olan talebin son dönemde arttığını belirtti.Çoğunluğu Hindistan’dan ve bazı Uzakdoğu ülkelerinden ithal edilen imitasyon takıların yoğun ilgi gördüğünü ifade eden Özlece, ilk bakışta altından ayırt edilemeyen imitasyon ürünler arasında her keseye uygun bilezik, küpe, kolye, set, yüzük, toka ve hızmalar olduğunu kaydetti.
Özellikle altın görünümlü takıların büyük ilgi çektiğini dile getiren Özlece, şunları söyledi: ”Özellikle altına benzer setler ve bilezikler yoğun ilgi görüyor. Düğün sezonuna yönelik setler dışında günlük kullanım için hazırlanan takılar da çok satılıyor. Müşterilerimize birinci sınıf kaliteli ürünlerle hizmet veriyoruz. Takılarımız Hindistan ve bazı Uzakdoğu ülkelerinden geliyor. İlk bakışta gerçeğinden ayırt edilemeyen altın görünümlü takıların 4 yıl garantisi var.
Bu takılar, uzun süre rengini kaybetmiyor ve görünümüyle altına benziyor. Kıyafetlerine uygun çeşit çeşit takı takmak isteyen kadınlar, çok uygun fiyatlarla altın görünümlü ziynet eşyası kullanabiliyor.”
Yüzük ve küpe gibi takıların fiyatının 3 liradan başladığını, bilezik fiyatlarının ise 100 liraya kadar çıktığını bildiren Özlece, bir televizyon dizisi karakteriyle ünlenen ”Hürrem yüzüğü” ile renkli ve iri taşlı kolye ve bilekliklerin en çok ilgi gören ürünler olduğunu belirtti.
Kimi zaman imitasyon takıların hediye olarak da tercih edildiğini anlatan Özlece, şöyle devam etti: ”Geçmiş yıllara göre bijuteri ürünlerinde çeşit çok daha fazla. Özellikle altın fiyatlarındaki artış, kullanıcıları imitasyon ürünlere yönlendiriyor. Maddi durumu çok iyi olmayanlar daha çok bu ürünleri tercih ediyor. Bu durumun farkında olan üreticiler de altın takıların birebir benzerlerini üretmeye başladı.
En fazla ilgiyi de bu ürünler görüyor. Altın işlemeli kalın bilekliğin imitasyonu sadece 15 lira. Altın görünümlü zincir 25 lira, kolyeler 10-15 lira, yüzükler ise 3-10 liraya satılıyor. Kadınlar, düğün veya nişan gibi özel günlerde bu ürünlerle şıklık yarışına giriyorlar. Bazı müşterilerimiz de yakınlarına hediye olarak bu ürünlerden alıyorlar. Anneler Günü’nde veya Sevgililer Günü’nde hediye olarak bu ürünler tercih edilebiliyor.”
Bu kontentin portalımızda yayınladığı tarix :

Ucuz təyyarə biletləri və sərfəli otellər burda... ⇒

Sərfəli qiymətlərə satılıq evlər, torpaqlar və obyektlər ... ⇒

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*