Home » Türkiye Medyasından Haberler (Özel), Ümumi » Türkiye’nin en itibarlı sektörleri ve şirketleri

Türkiye’nin en itibarlı sektörleri ve şirketleri

AgahMedia.Com portalının “Milliyet” gazetesine istinaden haberine göre, Türkiye’nin en itibarlı sektörleri, “dayanıklı tüketim” ve “telekomünikasyon” olarak belirlendi. RepMan İtibar Araştırmaları Merkezinin GfK Türkiye’nin sponsorluğunda gerçekleştirdiği araştırmada, sektörlerin itibar yönetimi skorları ve sektörler içerisinde şirketlerin sıralaması açıklandı.
Geçen yıl 7 coğrafi bölgede, 15 ilde, 16 bin 243 kişi ile yüz yüze görüşme yöntemi uygulanarak gerçekleştirilen araştırmaya göre, 15 sektör içerisinde “dayanıklı tüketim” ve “telekomünikasyon” 100 üzerinden 65,2 itibar yönetimi skoruyla ilk sırayı paylaştı. Bu sektörleri 64,4’le kara ulaşımı, 63,8’le hızlı tüketim sektörleri izledi. Son üç sırada ise 56,6 itibar skoruyla teknoloji perakende, 56,3’le bankacılık, 55,8’le sigortacılık sektörleri yer aldı.
Ayrıca 155 şirketin değerlendirmesi yapıldı. Buna göre, akaryakıt sektöründe Opet, havayolu ulaşım sektöründe THY, karayolu ulaşım sektöründe Kamil Koç, teknoloji perakende sektöründe Teknosa, bankacılık sektöründe Ziraat Bankası, holdinglerde Sabancı Holding, otomotiv sektöründe Mercedes-Benz Türk, telekomünikasyon sektöründe Turkcell, dayanıklı tüketim sektöründe Arçelik, ilaç sektöründe Abdi İbrahim, perakende sektöründe BİM, hızlı tüketim sektöründe Ülker, inşaat sektöründe Ağaoğlu, sigortacılık sektöründe Anadolu Sigorta alanlarında itibar yönetim performansı en yüksek şirketler oldu.


Bu kontentin portalımızda yayınladığı tarix :

Ucuz təyyarə biletləri və sərfəli otellər burda... ⇒

Sərfəli qiymətlərə satılıq evlər, torpaqlar və obyektlər ... ⇒

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*