Home » İslam, Türkiye Medyasından Haberler (Özel), Ümumi » Türk filminde rol alıcak Mel Gibson müslüman olduğunu açıkladı

Türk filminde rol alıcak Mel Gibson müslüman olduğunu açıkladı

AgahMedia.Com portalının Sinemada.Com sitesine istinaden haberine göre, dünyanın en iyi aktörleri arasında olan Mel Gibson İslâm dinine geçtiğini ve müslüman olduğunu açıkladı. İşte Mel Gibsonun İslâm’ı seçme nedeni;
“‘İsa’nın Aşkı’ filminden sonra Hıristiyanların tepkisini çekmek istemediğim için Müslüman olduğumu açıklamadım. Ama artık içimdeki İslam aşkını gizli tutmam mümkün değil.” seklinde konuştu.
Bir sure İslami bilgisini çeşitli ülkelerdeki medreselerde geliştirdikten sonra sinema kariyerine devam edeceğini açıklayan 50 yasındaki aktör, su anda yönetmenliğini yapacağı ve başrolünü oynayacağı ve Hz. Hamza’nın hayatinin konu edileceği “Allah’ın Kılıcı” isimli filmin senaryosu üstünde çalışmakta olduğunu belirtti. “Dimension Films, ve Sony Pictures ile filmin finansmanı konusunda görüşüyoruz. İnşallah 1-2 sene içinde çekimlere baslarız.” dedi.
Bir film setinde uzaktan kulağına gelen ezan sesinin etkisi ile İslam’ı araştırmaya başladığını belirten Gibson, İslam’ın tevhidi evren anlayışının kendisini etkilediğini belirtti. Daha sonra ogle namazı için gazetecileri Beverly Hills Musluman Merkezi Camii’ne davet eden Gibson, kamet getirirken poz verdi.
Mel Gibson Türkiye’ye geliyor
Uzun zamandır devam eden çalışmalar sonuç verdi. Ünlü oyuncu Mel Gibson “Çanakkale İçinde” filminde rol almak üzere Türkiye’ye geliyor.
“KURTLAR Vadisi Irak”, “Barda”, “Dar Alanda Kısa Paslaşmalar” gibi ses getiren dizi ve filmlere imza atan yönetmen Serdar Akar, hayatının projesine hazırlanıyor. Akar, hazırlıkları uzun zamandır devam eden “Çanakkale İçinde” adlı sinema filmi için kolları sıvadı.
Filmin bomba ismiyse dünyaca ünlü Avustralyalı aktör Mel Gibson… 1981’de çekilen ve yine Çanakkale Savaşı’nı konu alan “Gelibolu”daki performansıyla sinemanın vazgeçilmezleri arasına giren Gibson, “Çanakkale İçinde”de bir İngiliz komutanı canlandıracak. Film kadrosunda Gibson’ın yanı sıra Yüzbaşı Hilmi rolüyle Erdal Beşikçioğlu, Seyit Onbaşı rolüyle Yetkin Dikinciler de yer alacak. Hollywood yıldızlarını da bünyesinde barındıracak bu önemli yapım, Çanakkale Savaşı’nda yaşanan kahramanlıkları ve dramları beyazperdeye taşıyacak. İzleyici bir zaman makinesi gibi 1915 yılına; cephenin, savaşın ve insanın gerçeğinin yaşandığı bir ulusun ölüm kalım mücadelesinin içine sürüklenecek.

Bu kontentin portalımızda yayınladığı tarix :

Ucuz təyyarə biletləri və sərfəli otellər burda... ⇒

Sərfəli qiymətlərə satılıq evlər, torpaqlar və obyektlər ... ⇒

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*