Home » Biznes sfera və iqtisadiyyat, Texno, Türkiye Medyasından Haberler (Özel), Ümumi » Saatler içinde 800 milyon dolar kazandı

Saatler içinde 800 milyon dolar kazandı

AgahMedia.Com_Sitesinin_Resim_Albomundan_Steve_Ballmer

AgahMedia.Com portalının “Hürriyet” gazetesine istinaden haberine göre, Microsoft’un CEO’su ve Bill Gates’ten sonra en büyük kişisel hisse sahibi Steve Ballmer 12 ay içinde emekli olacağını açıkladı ve bu açıklamanın ardından Microsoft hisseleri uzun süredir görülmemiş bir hızla yükseldi. Dün kapanışta yüzde 7,9 artışla 34.76 dolara gelen Microsoft hisseleri Temmuz ayında açıkladığı 4. çeyrek sonuçlarından sonra yaşadığı yüzde 8’den fazla düşüşün büyük kısmını Ballmer’ın emeklilik kararıyla toparlamış oldu.
Steve Ballmer’ın emeklilik kararı kendi servetine de servet kattı. Microsoft’ta 333 milyon adet hisseyi elinde bulunduran Ballmer dünkü yüzde 7,9’luk artışla servetine 800 milyon dolar daha katarak servetini 16.8 milyar dolara yükseltti. Ballmer servetindeki bu artışla Cuma günü rekor kıran Facebook hisseleri sebebiyle servetini 970 milyon dolar artıran Mark Zuckerberg’in ardından bir günlük servet artışında ikinci oldu.Bu kontentin portalımızda yayınladığı tarix :

Ucuz təyyarə biletləri və sərfəli otellər burda... ⇒

Sərfəli qiymətlərə satılıq evlər, torpaqlar və obyektlər ... ⇒

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*