Home » Türkiye Medyasından Haberler (Özel), Ümumi » Kewell hakkındaki bir iddia, ülkesinde tartışma yarattı

Kewell hakkındaki bir iddia, ülkesinde tartışma yarattı

AgahMedia.Com portalının NTV Spor’a istinaden haberine göre, Galatasaray’ın Avustralyalı yıldızı Harry Kewell hakkındaki bir iddia, ülkesinde tartışma yarattı. Bir köşe yazarı, Kewell’ın, 2010 Dünya Kupası’nda karşılaştığı yoğun medya ilgisi nedeniyle takım arkadaşlarının tepkisini çektiğini öne sürdü. Galatasaraylı futbolcu Harry Kewell, eski takım arkadaşı Robbie Slater’ın, Sunday Telegraph Gazetesi’ndeki köşesine taşıdığı bir iddia nedeniyle ülkesinde gündemin ilk sıralarına yerleşti. Slater’a göre, Güney Afrika’daki dünya kupası sırasında medyanın Kewell’a gösterdiği yoğun ilgiden sıkılan Avustralyalı bir futbolcu, ‘defol git’ diyerek, takım arkadaşına tepki gösterdi. 32 yaşındaki oyuncunun sakatlık durumu ile ilgili haberler yüzünden konsantrasyonlarının bozulduğunu da söyleyen isimsiz futbolcu, Kewell’ın varlığının milli takım kampını sirke çevirdiğini savundu.
Kewell ise Slater’ın iddialarını, Avustralya’da yayın yapan Fox Sports Televizyonu’na telefonla bağlanarak sert bir dille reddetti. “Avustralya Milli Takımı’nda daha önce beraber görev yaptığım bir arkadaşımın, beni bu şekilde suçlamasından rahatsız oldum. Çünkü O, benim milli takıma geldiğimde çenemi kapatıp işime odaklandığımı ve kendi kendime çalışmaya devam ettiğimi en iyi bilenlerden biri” diyen Kewell, Slater’ın iddia ettiği gibi bir olayın da yaşanmadığını söyledi.
Kewell, “Takım arkadaşlarımdan birinin bana hakaret ettiği ya da benim Avustralya Milli Takımı için artık önem taşımadığım yönündeki iddiaları ağır buluyorum. Robbie’ye bunları öne sürme hakkını kim veriyor?. Şu anda herhangi bir sakatlık problemi de yaşamıyorum. Milli takımda görev alıp almayacağıma karar verecek tek isim teknik direktör Pim Verbeek” ifadelerini kullandı. Harry Kewell, 2010 Dünya Kupası’nda Avustralya’nın Gana ile karşılaştığı mücadelede ilk 11’de sahaya çıkmış, 23. dakikada kale çizgisini geçmekte olan topa elle müdahale ettiği gerekçesiyle kırmızı kart görüp turnuvayı kapatmıştı.
Bu kontentin portalımızda yayınladığı tarix :

Ucuz təyyarə biletləri və sərfəli otellər burda... ⇒

Sərfəli qiymətlərə satılıq evlər, torpaqlar və obyektlər ... ⇒

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*