Home » Türkiye Medyasından Haberler (Özel), Ümumi » Fenerbahçe’den sert yanıt

Fenerbahçe’den sert yanıt

AgahMedia.Com portalının NTV Spor’a istinaden haberine göre, Fenerbahçe eski yöneticisi Hakan Bilal Kutlualp’in, 2009 yılı faaliyet raporunda bulunan mali tabloların, raporlarda yer aldığı gibi denetleme firması Deloitte’in onayından geçmediği ve onay imzalarının sahte olduğu şeklindeki iddiaları, kulüpten sert karşılık buldu. Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Murat Özaydınlı, Mali İşler Koordinatörü Abdülkadir Kuşin, Denetleme Kurulu Başkanı Doğan Yeşim ve Deloitte Türkiye Denetim Ortağı Ömer Tanrıöver’le birlikte, Şükrü Saracoğlu Stadı’nda basın mensuplarının karşısına çıktı.Mali konuların, dünyanın her yerinde ciddi ve hassas konular olduğunu dile getiren Özaydınlı, herhangi bir şaibe iddiasının arkasından ciddi sorunları da beraberinde getireceğini vurgularken, Fenerbahçe Kulübü’nün Aziz Yıldırım başkanlığındaki dönemde kat ettiği mesafeyi anlattı.
“Hiçbir devlet desteği almadan, tamamen Fenerbahçe camiasının özverileriyle yapılan yatırımlar, transferler, kazanılan (Bazılarına göre arada bir) şampiyonluklar, dünyanın hiçbir kulübünün yakalayamayacağı şekilde amatör şube başarıları var” diyen Özaydınlı, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Fenerbahçe’nin ne kadar başarıyla yönetildiği, sadece futbol değil tüm branşlarda ne kadar başarılı çalışıldığı ortada. Dikili taşı yoktu Fenerbahçe’nin, şimdi ise saymakla bitmez. Tüm bunlar ortadayken, bazı insanlar neyin peşinde diye ciddi bir düşünce alıyor insanı. Bu açıklamaları yapan kişi, eski bir yönetim kurulu üyemiz. Buraya gelmeden önce de onun da yer aldığı dönemdeki yönetim kurulu kararlarını çıkardım ve baktım. Tenkit edilen bazı konularda, kredilerle ilgili, en büyük yatırımların yapıldığı, harcamaların yapıldığı dönemlerde bizzat kendisinin de imzası var. Bunu gördükten sonra çok şaşırdım. Biz artık alıştık. Çeşitli şekilde tenkitler yapılıyor, ancak bazı insanlar net, somut şeyler bulamayınca, finans konuları üzerinde durmaya başladılar. Çok hassas bir konu ve toplumun genelinin de anlaması zor bir konu. Herkesin bilgisi yoktur bu konularda. Bu tip finansal şeylerle ortamı germek, suçlamalara bulunma, çamur at izi kalsın demek manidardır. Altında da aranması gereken nedenler vardır. Fenerbahçe Kulübü, Dernekler Kanunu’na göre idare edilmektedir ve genel kurulumuzun seçtiği Denetleme Kurulu tarafından denetlenmektedir. Bu beyefendinin söylediği konular, 2006 yılından beri vardır. Neden şimdi bu iddialar ortaya atılmıştır? Elma ile armudu karıştırıp, Fenerbahçe’yi eleştirmek, hem de Deloitte gibi saygın bir kuruluşu ağır şeklide töhmet altında bırakmak, bilgisizlikten de öte bence kasıtlı bir olaydır. Hiçbir mecburiyetimiz olmamasına rağmen Deloitte’e denetleme yaptırdığımız konular, 2006 yılında değil, bugün gündeme getirilmiştir.”
“TRANSFER GÖRÜŞMESİNDE OLMAM GEREKİYORDU”
Ortaya atılan iddiaların Fenerbahçe Kulübü’nün çok kıymetli zamanlarını harcadığını söylerken, bugün bir transfer görüşmesi için yurt dışında bulunması gerektiğini aktardı.Mali konularda son derece hassas olduklarını anlatan Özaydınlı, “Bugün ben burada değil, başkanımızın verdiği bir görevle transfer çalışması için yurt dışında olmam gerekiyordu. Ama randevularımızı iptal ettik. Bu konuları çok ciddiye alıyoruz. Fenerbahçe’nin geleceğini ilgilendiren bir toplantıydı, ancak iptal ettik ve buradayız. Tam bu aşamada, bu tip konularda kulübün suçlanması, bana çok manidar ve düşündürücü geliyor. Bunun altında nelerin yattığı çok iyi bilinmeli” diye konuştu.
Bazı insanların amacının gündemde kalabilmek olduğunu ifade eden Murat Özaydınlı, “Fenerbahçe, bu insanların düşündüğünden çok daha büyük bir camiadır. Bu açıklamaları yapanlar, kulüp yönetimini, çalışanlarını ve genel kurulu hiçe saymaktadır. Kulübümüzün 100 yılı aşan geçmişinde bu tip şeyler olmamıştır” şeklinde görüş belirtti.
Konunun basına yansıyış şeklini eleştiren Murat Özaydınlı, yakın ilişki içinde bulundukları genel yayın yönetmenlerinin, kendilerine hiç ulaşmadan haberi kullanmalarından şikayet ederken, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın, Yüksek Divan Kurulu Toplantısı’nda söylediği, “Bizi her konuda eleştirebilirsiniz, ancak mali konularda hiçbir şüpheniz olmasın” şeklindeki ifadelerini hatırlatarak, “Bu konularla ilgili gerek şahsi, gerek Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu olarak her türlü hukuki haklarımızı sonuna kadar kullanacağız” dedi.Murat Özaydınlı, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda (İMKB) işlem gören bir şirket olarak da bu tür spekülasyonların kendilerini fazlasıyla etkilediğini ve İMKB ile SPK’ya açıklamalarda bulunmak durumunda kaldıklarını aktardı.
Sizin paylaşım ve yorumlarınız (şərhləriniz) AgahMedia.Com portalı için önemlidir!...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*