Home » Türkiye Medyasından Haberler (Özel), Ümumi » “Facebook” tüm işlemlerinin enerjisini yenilenebilir enerjilerden sağlayacağını açıkladı

“Facebook” tüm işlemlerinin enerjisini yenilenebilir enerjilerden sağlayacağını açıkladı

AgahMedia.Com portalının CNN TÜRK’e istinaden haberine göre, Facebook Greenpeace’in kampanyasına cevap vererek, enerjisini yenilenebilir enerji kaynaklarından elde edeceğini ve bu konuda liderlik edeceğini açıkladı. Facebook’un kömürü bırakıp temiz enerjileri seçmesi için Greenpeace’in yürüttüğü kampanya sonuç verdi. Facebook Greenpeace’in kampanyasına cevap vererek, veri merkezleri de dahil tüm işlemlerinin enerjisini yenilenebilir enerjilerden sağlayacağını açıkladı. Facebook ayrıca enerji verimliliği konusunda liderliği üstlenerek diğer BT (Bilgi Teknolojileri) şirketlerini de yenilenebilir enerjiler konusunda teşvik edecek.
Greenpeace, bundan iki yıl önce başlattığı kampanya ile Facebook’tan enerjisini kömür yerine yenilenebilir enerjilerden sağlamasını talep etmiş ve kampanyaya Türkiye de dahil 14 ülkeden 700 bini aşkın kişi internet üzerinden destek vermişti.
Kampanya ayrıca, bir günde en fazla Facebook yorumunu alarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeye hak kazanmıştı.

Bu kontentin portalımızda yayınladığı tarix :

Ucuz təyyarə biletləri və sərfəli otellər burda... ⇒

Sərfəli qiymətlərə satılıq evlər, torpaqlar və obyektlər ... ⇒

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*