Home » Beynəlxalq, Biznes sfera və iqtisadiyyat, Türkiye Medyasından Haberler (Özel), Ümumi » Dünyanın en kolay iş yapılabilen ülkeleri belli oldu

Dünyanın en kolay iş yapılabilen ülkeleri belli oldu

Dünya Bankası’nın ülkelerin yatırım ortamını etkileyebilecek şirket kuruluşu, vergi politikaları, istihdam, lisans alma süreci, yatırımcıların korunması gibi çeşitli göstergeleri temel alarak karşılaştırmalı bir değerlendirme sunan yıllık raporunu (Doing Business 2014) açıkladı.

AgahMedia.Com portalının CNN TÜRK’e istinaden haberine göre, raporda dünyanın en kolay iş yapılabilen ilk on ülke ise sırayla Singapur, Hong Kong (Çin), Yeni Zelanda, ABD, Danimarka, Malezya, Kore, Gürcistan, Norveç ve İngiltere oldu.
Türkiye geçen yıl raporda İş Yapma Kolaylığı bakımından 72. sırada yer alırken, bu yıl 189 ülke içerisinde 69’uncu oldu. Türkiye böylece 3 basamak yükseldi.
Türkiye raporda yer alan endekslerden “Yatırımcıların Korunması” endeksinde ise geçen yıla göre 33 basamak yükselerek 34. sıraya çıktı. “Bir işe Başlama” sıralamasında 93. sırada yer alan Türkiye, “Vergi Ödeme” Sıralamasında 3 basamak yükselerek 71. sırada yer aldı.
Raporda, Türkiye’nin yatırımcıların korunmasını güçlendirdiği belirtilirken, “Türkiye, parsel planı teslim süresini sınırlamak ve iskan izni için gereken belgeleri azaltarak inşaat ruhsatlarını almak için gereken zamanı azalttı” ifadelerine yer verildi.
Bu kontentin portalımızda yayınladığı tarix :

Ucuz təyyarə biletləri və sərfəli otellər burda... ⇒

Sərfəli qiymətlərə satılıq evlər, torpaqlar və obyektlər ... ⇒

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*