Home » Biznes sfera və iqtisadiyyat, Texno, Türkiye Medyasından Haberler (Özel), Ümumi » Android’in kullanım oranı yüzde 80 barajını aştı

Android’in kullanım oranı yüzde 80 barajını aştı

AgahMedia.Com_Sitesinin_Resim_Albomundan_Samsung_Galaxy_smartphone

Her geçen gün akıllı telefon pazarında daha da büyüyen Android’in kullanım oranı ilk kez yüzde 80 barajını aştı. Yani her 100 akıllı telefondan 80’inde Android işletim sistemi kullanılıyor. AgahMedia.Com portalının “Hürriyet” gazetesine istinaden haberine göre, Android yüzde 80 kullanım oranını yakalamasına karşın iPhone’larda kullanılan iOS platformunda bu oran yüzde 14’lerde kaldı.


Strategy Analytics’in gerçekleştirdiği son araştırmaya göre yılın son çeyreğinde 260 milyon adet telefon tedarik edildi ve bu telefonların yüzde 81.3’ünde Android yazılımı kullanılıyor.
Android yüklü telefonların yüzde 39’unu Samsung Galaxy S4 oluştururken Windows Phone işletim sistemindeki hızlı büyüme de dikkatlerden kaçmadı. Geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 156 oranında büyüyen Windows Phone işletim sisteminin aksine iPhone’larda kullanılan iOS platformunda ise küçülme gözlemlendi. Geçen yılın son çeyreğinde yüzde 14.4 pazar payına sahip olan iOS’ta bu yılın aynı döneminde oran yüzde 12.9’a çekildi.Bu kontentin portalımızda yayınladığı tarix :

Ucuz təyyarə biletləri və sərfəli otellər burda... ⇒

Sərfəli qiymətlərə satılıq evlər, torpaqlar və obyektlər ... ⇒

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*