Home » Biznes sfera və iqtisadiyyat, Texno, Türkiye Medyasından Haberler (Özel), Ümumi » Akıllı televizyonlarla ilgili şok iddia

Akıllı televizyonlarla ilgili şok iddia

AgahMedia.Com_Sitesinin_Resim_Albomundan_Smart_TV

AgahMedia.Com portalının “Hürriyet” gazetesine istinaden haberine göre, dünyanın en büyük ikinci akıllı televizyon üretici LG, akıllı televizyonların kullanıcıların izni olmaksızın kullanıcı bilgilerini paylaştığı iddiasını araştırıyor. AP’nin haberine göre LG’nin akıllı televizyonlarının ağ trafiğini takip ettiğini belirten İngiliz yazar, LG’nin akıllı TV’lerinin kullanıcıların kanal izleme alışkanlıklarını veri formatında hem de şifresiz olarak şirkete internet üzerinden gönderdiğini iddia etti.
Ancak yazarın iddiası bununla da sınırlı kalmadı. Yazar, akıllı televizyonlara bağlanan harici disk veya USB hafızaların içindeki klasörlerin isimlerinin de yine bu ağ üzerinden merkeze iletildiğini öne sürdü.
İddia üzerine inceleme başlatan LG ise kullanıcıların izni olmaksızın böyle bir şeyi yapmalarının söz konusu olmadığını, kullanıcıların mağdur olmaması için ortaya atılan bu iddianın araştırılıp neticelendirileceğini kaydetti.


Bu kontentin portalımızda yayınladığı tarix :

Ucuz təyyarə biletləri və sərfəli otellər burda... ⇒

Sərfəli qiymətlərə satılıq evlər, torpaqlar və obyektlər ... ⇒

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*