Home » Türkiye Medyasından Haberler (Özel), Ümumi » AB üyesi olan ülke liderlerinin Facebook hesaplarının popülariteleri…

AB üyesi olan ülke liderlerinin Facebook hesaplarının popülariteleri…

AgahMedia.Com portalının SamanyoluHaber.Com’a istinaden haberine göre, Avusturya Avrupa Politikası Topluluğu, AB üyesi liderlerin Facebook hesaplarının popülaritelerini araştırdı.

İki hafta boyunca hesapları gözlemleyen kuruluşun raporuna göre ülkedeki Facebook kullanıcılarına oranla Facebook’ta en çok hayrana sahip lider yüzde 8,48 ile Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov. Bulgar lider, 191 bin hayrana sahip.

Borisov’u Danimarka Başbakanı Helle Thorning-Schmidt (141 bin, yüzde 4,79) ve Macaristan Başbakanı Viktor Orban (126 bin 800, yüzde 3,38) takip ediyor. 520 bin hayrana sahip Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy yüzde 2,21 oran ile dördüncü,132 bin 200 hayrana sahip olan Alman Başbakan Angela Merkel yüzde 0,60 oran ile 10. sırada yer aldı. Son iki sırayı İtalyan lider Mario Monti (8 bin 800, yüzde 0,04) ve Hollanda Başbakanı Mark Rutte( bin 300, yüzde 0,02) paylaştı.

Facebook’ta resmi bir hesabı bulunmayan liderler

Estonya, Yunanista Letonya, Polonya, Malta ve Romanya liderlerinin Facebook’ta açılmış resmi bir hesabı bulunmuyor.

Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın resmi Facebook hesabında 1 milyon 350 bin (yüzde 4,3) hayranı bulunurken, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün 328 bin 321 (yüzde 1) hayranı bulunuyor. Türkiye’de 31 milyon Facebook üyesi bulunuyor.

Bu kontentin portalımızda yayınladığı tarix :

Ucuz təyyarə biletləri və sərfəli otellər burda... ⇒

Sərfəli qiymətlərə satılıq evlər, torpaqlar və obyektlər ... ⇒

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*