Ucuz təyyarə biletləri və sərfəli otellər burda…

Twitter’ın fiyatı belli oldu

AgahMedia.Com portalının “Hürriyet” gazetesine istinaden haberine göre, Twitter’dan halka arz ile ilgili önemli açıklamalar geldi. New York borsasında işlem görecek Twitter’ın piyasaya 70 milyon adet hisse süreceği, bunu da başlangıç fiyatı olarak 17-20 dolar arasından satacağı belirtildi. Bu durumda Twitter’ın değeri 11 milyar dolara ulaşıyor.


Twitter’ın merakla beklenen halka arzında yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı.
Twitter yetkililerinden yapılan açıklamaya göre şirket halka arzda 70 milyon adet hisseyi piyasaya sürerken belirlenen fiyatın 17 dolar ile 20 dolar arasında olacağı belirtildi.
Bu fiyatlara göre Twitter’ın toplam değeri 11 milyar dolara ulaşıyor. Eğer yatırımcılar ve Twitter çalışanları hisse opsiyonlarını kullanırsa rakamın 14 milyar dolara kadar çıkması bekleniyor.
Uzmanlar New York borsasına kote olacak Twitter’ın değerinin Pinterest’e yakın olduğunu belirtti. Pinterest’in değerinin yaklaşık 3.8 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor. Facebook ise geçen sene 104 milyar dolar değerle halka açılmıştı. Facebook hisseleri bu yüksek değer sebebiyle başlangıçta sert düşerken son zamanlarda toparlanmıştı.Sizin paylaşım ve yorumlarınız (şərhləriniz) AgahMedia.Com portalı için önemlidir!...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*