Home » Türkiye Medyasından Haberler (Özel), Ümumi » Korsanı yıkmak için yapılan inanılmaz plan ortaya çıktı

Korsanı yıkmak için yapılan inanılmaz plan ortaya çıktı

AgahMedia.Com portalının “Hürriyet” gazetesine istinaden haberine göre, korsana karşı savaşan dev şirketlerin korsanı yıkmak için yaptıkları inanılmaz plan ortaya çıktı.Wikileaks’in yayınladığı yeni bir belge, MPAA, RIAA ve IFPI gibi eğlence endüstrisinin önde gelen gruplarının, büyük korsan sitelerini içerden çökertmek istediklerini ortaya çıkarttı. Ülkelerin kanun güçleriyle ortaklaşa çalışan bu gruplar, aynı zamanda ülkelerin emniyet güçlerine eğitim veriyor ve daha sonra eğitim verdikleri bu kişilerle sitelerin içerisine sızmaya çalışıyor.
Özellikle 2008’de yapılan hataların önüne geçmek isteyen gruplar, o zamanlar internet servis sağlayıcılardan sunucuların ve sitelerin yerlerinin bulunmasını istemiş ancak bu istek sonucunda korsan içerik yayan siteler durumdan haberdar olup erken önlem alabilmişti. Yeni yöntem sayesinde büyük korsan sitelerinin öncelikle güveni kazanılıyor. Daha sonra örneğin daha yayınlanmamış albümler buralardan alınıyor ve yine güven kazanmak amacıyla paylaşılıyor. Soruşturma, sunucuların araya internet servis sağlayacılarını sokmadan nerede olduklarının anlaşılmasına kadar sürüyor.
Grupların bu yöntemi şimdiye kadar ne kadar uyguladıkları bilinmiyor. Ama kaleyi içeriden yıkma fikri, sanırız korsanları biraz tedirgin edecektir…

Sizin paylaşım ve yorumlarınız (şərhləriniz) AgahMedia.Com portalı için önemlidir!...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*